-
Поділіться з друзями! 

10 фактів про коньяк

10 фактів про коньяк
Факт 1

Найімовірніше, кожен з нас хоч раз у своєму житті чув про існування маленького містечка у Франції. Називається воно Коньяк. Примітний він тим, що саме жителі цього маленького містечка першими звернули увагу на те, як змінюється властивість спирту після тривалого перебування в дубовій бочці. Так був відкритий один з найвідоміших спиртних напоїв – коньяк, який був названий на честь цього селища.

Факт 2

Примітно, що витримку коньяк проходить виключно в дубових бочках, і, щонайменше, 2 роки. У завершенні при створенні цього благородного напою змішуються спирти різного віку, це і робить смак коньяку таким насиченим і глибоким. Наприклад, український коньяк «Довбуш Карпатський» витримується в бочках, вироблених з могутнього карпатського дуба за класичною технологією.

Факт 3 
Практично всі будинки в місті Коньяк зведено з каменю, який покритий чорною павутиною - «часткою ангелів». Місцеве населення стверджує, що вона з'являється від випарів коньяку.

Факт 4
Олександр Дюма часто описував центральну площу міста Коньяк. Дійсно, це один з найбагатших населених пунктів країни. Саме тут можна побачити одні з найбільш вишуканих і багатих родових помість Франції.

Факт 5
Традиційно, при виготовленні українського коньяку "Довбуш Карпатський" використовується виноград, який росте виключно у нас. Наприклад, основними сортами є: Фетяска (Леанка), Липовина (Гарс Левелю), Серемський Зелений та Плавай. А також в меншій мірі Ріслінг, Медовий Білий, Трамінер та інші карпатські місцеві сорти.

Факт 6
Країна, яка найбільше любить коньяк - Китай.  97% виготовленого у Франції коньяку експортують у Піднебесну.

Факт 7
Коньяк і бренді відрізняються виключно назвою.  Річ в тім, що Коньяк - французька провінція, і цю назву може носити тільки та продукція, що була створена у Франції.  Саме там дотримані особливі стандарти якості, яких суворо притримуються всі коньячні дома.

Факт 8
Найдорожчий коньяк був проданий в Парижі за 4 мільйони гривень в 2011 році.  Коньяк був створений у 1858-му.  Пляшка, що містить 750 мілілітрів коньяку, була інкрустована золотом і дорогоцінним камінням.

Факт 9
Коньяк закушують лимоном тільки в пострадянських країнах. Традицію цю на Заході називають "а ля Ніколя" в честь Миколи II, який і привніс цей ритуал у вживання коньяку.

Факт 10
Коньяк - улюблений напій прем'єр-міністра Британії Вінстона Черчилля.  Політик щодня випивав пляшку 50-градусного коньяку.  Він вважав, що саме коньяк допомагає йому приймати неординарні та карколомні рішення.

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона