-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

День матері 2023: коли та як святкувати

День матері 2023: коли та як святкувати
10.05.2023
112
У середині травня в Україні традиційно відзначають день, присвячений найріднішій людині - матері. У більшості країн дата є фіксованою і це 13 травня. В Україні ж дата є плаваючою - свято відзначають у другу неділю травня, і цього року День матері припадає на 14 травня.

Історія свята

У світі День матері почали відзначати у 1910 році. Авторкою ініціативи була американка Анна Джервіс: ще у 1908 році вона почала писати листи з  пропозицією визначити дату такого свята. Мати Анни передчасно померла, і жінка прагнула заснувати особливий день, у який діти зможуть вшановувати своїх мам. Спочатку свято з'явилося лише у штаті Вірджинія, а згодом все більше штатів, а потім і країн почали підхоплювати цю ініціативу.

В Україні указ про святкування Дня матері був підписаний 10 травня 1999 року. Відтоді свято є офіційним і в нашій країніЯк відзначати День матері

Це свято є чудовою нагодою подякувати усім живим матерям, та вшанувати пам'ять померлих. В багатьох країнах заведено відвідувати мам у цей день, з гостинцями або без, адже найкращий подарунок для будь-якої мами - увага та любов.

Якщо ж ви не маєте можливості привітати маму особисто, не забудьте, за нагоди, принаймні зателефонувати та сказати кілька теплих слів та побажань найріднішій.

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона