-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Зевс: від міфу до символу

Зевс: від міфу до символу
12.05.2023
104
Зевс: від міфу до символу

Зевс - один із найвідоміших і найвпливовіших богів у давньогрецькій міфології. Він був богом неба, грому і блискавок, який відав усім світом. Він був головним із богів-олімпійців, третім сином титана Кроноса і титаніди Реї. Зевс скинув свого батька і розділив владу над світом із братами Посейдоном і Аїдом. Він був одружений з богинею Герею, але мав багато коханок і дітей від різних божеств і смертних. Його атрибутами були орел, егіда, блискавки і скіпетр. Йому присвячували безліч храмів, а також різні свята, такі як Олімпійські ігри.

Символи, пов'язані з Зевсом

З ім'ям Зевс пов'язано багато символів і атрибутів. Найголовнішими з них є:

  • Блискавки: це основний і головний атрибут Зевса. Це була справжня зброя, за допомогою якої він переміг у війні з титанами. Блискавки подарували Зевсу одноокі циклопи, на знак подяки за те, що він визволив їх із Тартара. Також блискавки виковував для Зевс його син Гефест.
  • Егіда: це накидка зі шкури кози. Вона мала захисні властивості. Зевс прикрасив щит цією шкурою, коли він боровся з титанами за владу. Також є інша легенда, пов'язана з егідою: під час струшування такий щит видавав громові гуркоти, від яких у жаху розбігалося все живе.
  • Скіпетр: він означає владу над усіма людьми. Узятий зі східної культури.
  • Подвійна сокира: вона пов'язана зі створенням світу. Два леза сокири означають протиборчі сили творення і руйнування.
  • Вінок: він зазвичай прикрашав голову Зевс. Він зроблений із гілок оливи.

Міфологія життя Зевса

Джерелом про життя Зевса можна вважати "Теогонію", написану Гесіодом. Історія його життя починається з того, що його батько Кронос почав ковтати всіх дітей, яких народжувала його дружина, мати Зевса, Рея. Кронос він боявся, що збудеться пророцтво про те, що хтось із його дітей скине його з престолу. Рея вирішила обхитрити Кроноса і підсунула йому замість немовляти камінь, загорнутий у пелюшки. Кронос, нічого не підозрюючи, проковтнув камінь. Рея залишила Зевса на острові Крит, де його виховували німфи. Годувала дитину своїм молоком коза Амалфея. Після того, як Зевс виріс, він вирішив звільнити своїх братів і сестер, проковтнутих Кроносом, і захопити владу. Громовержець приготував напій, випивши який, Кронос став відригувати всіх проковтнутих немовлят. Потім почалася війна титанів і богів, що тривала 10 років. На допомогу Зевсу прийшли одноокі циклопи та сторукі велетні. У підсумку тривалої боротьби титани були повалені.

Роль у сучасному світі

Зевс продовжує впливати на сучасний світ не тільки як об'єкт наукового вивчення і культурної спадщини давнини, а й як символ різних цінностей і явищ. Наприклад:
  1. Ім'я Зевс згадується в позначенні найбільшого супутника Юпітера (Юпітер - римське ім'я Зевса), який називається Іо (Іо - одна з коханок верховного бога).
  2. Ім'я Зевс також присутнє в назвах різних компаній, організацій, продуктів і послуг, пов'язаних з енергетикою, технологіями, спортом та іншими галузями. Про це - на сайті https://whoiszeus.com.ua/.
  3. Образ олімпійського бога використовується для створення художніх творів різних жанрів: літератури, кіно, коміксів, відеоігор та інших.
Таким чином, Зевс - це не тільки бог стародавніх греків, а й важлива частина світової культури, що відображає різні аспекти людського життя і мислення.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона