-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!

Вибір методу жіночої контрацепції: важливі нюанси

Вибір методу жіночої контрацепції: важливі нюанси
28.12.2023
85
В Україні доступні різні варіанти контрацепції. Більшість з них можна купити в аптеці АНЦ https://anc.ua. Тип, який найкраще підійде, залежить від загального стану здоров’я та обставин.

Пам’ятайте, що єдиний спосіб захистити себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), — використовувати презерватив під час кожного статевого акту. Інші методи контрацепції запобігають вагітності, але не захищають від ІПСШ.

Екстрена контрацепція


Якщо був статевий акт без контрацепції або презерватив порвався, можна застосувати пігулку екстреної контрацепції. Таблетки екстреної допомоги можна придбати в аптеці без рецепта. Її слід прийняти протягом трьох днів (72 годин) після незахищеного статевого акту. Вони найкраще діють, якщо прийняти якнайшвидше після статевого акту.

Оральні контрацептиви


Існує два основні типи оральних контрацептивів: комбіновані препарати, наприклад, Джаз https://anc.ua/product/dzhaz, та мініпілі, що містять тільки гестаген.
Комбіновані оральні контрацептиви містять два гормони, які перешкоджають овуляції. Після них жінки мають менструальні кровотечі щомісяця, але не такі сильні, як зазвичай. Можливі бути побічні ефекти:

  1. здуття живота;
  2. нудота;
  3. незначне збільшення ваги;
  4. головний біль.
Ефективність комбінованої таблетки становить 99,7% під час ідеального використання.

Мініпілі містять лише один гормон, що змінює слиз на вході в матку так, щоб сперматозоїди не могли пройти та запліднити яйцеклітини. Водночас вони не зупиняють овуляцію.

Вагінальне кільце


Вагінальне кільце містить ті самі два гормони, що містяться в деяких типах таблеток. Працює так само як таблетки, щоб запобігти овуляції. Кільце поміщають високо в піхву і залишають там протягом трьох тижнів. Його виймають на один тиждень, щоб забезпечити регулярну щомісячну кровотечу. Вагінальне кільце ефективне на 99,7%, якщо правильно ним користуватись.

Протизаплідні ін'єкції


ДЕПО — це ін’єкція синтетичного гормону тривалої дії. Жінки роблять ін'єкції кожні 12 тижнів для контрацепції. Можна використовувати під час грудного вигодовування. Деякі жінки мають побічні ефекти — зміни настрою, дискомфорт у животі та головні болі, які можуть тривати до 12 тижнів. Цей метод ефективний на 99,8%.

Внутрішньоматкова спіраль


Це невеликий пристрій, який поміщають у матку. Існує два види ВМС:
  1. мідна — діє від п’яти до десяти років і ефективна на 99,4%;
  2. прогестагенна — діє протягом п’яти років і ефективна на 99,8%.
ВМС впливає на рух і виживання сперматозоїдів у матці, тому вони не можуть досягти яйцеклітини для її запліднення. ВМС також змінює слизову оболонку матки таким чином, що вона унеможливлює вагітність.

Вибір методу контрацепції — індивідуальна справа і має проводитись сумісно з лікарем гінекологом.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона