-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Як українські зірки відзначити День вишиванки

Як українські зірки відзначити День вишиванки
19.05.2023
151
Щороку в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку ідею підтримали студенти та викладачі, потім – все більше людей, і ось тепер День вишиванки – національне свято, в яке кожен українець має зайвий привід надягти улюблену вишиту сорочку.

Цей рік не став винятком і чимало українських зірок привітали прихильників зі святом.

Олександр Пономарьов виклав світлину, на якій він, Юрій Ткач, Тарас Тополя, DZIDZIO, Петро Чорний та Євген Кошовий - у вишитих сорочках. Фото не нове, проте дуже пасує до свята. "Всіх з Днем Вишиванки!" - написав співак.


Учасники гурту Антитіла також поділилися своїм фото у вишиванках "З Днем вишиванки, українці!
Плекайте і любіть своє, де б ви сьогодні не були" - написали вони.


Дружина соліста гурту Антитіла Тараса Тополі співачка Alyosha також привітала українців і поділилася архівним фото.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALYOSHA (@alyoshasinger)


Співачка Джамала розповіла, як багато вишиванка значить для неї: "Для мене день вишитої сорочки - це точно не тільки про сьогоднішню дату. Де б я не була, на інтерв'ю, репетиціях чи деінде. Завжди для мене залишається певним вступом, як в музиці, момент – звідки ж ти. Тому, завжди в моїй валізі є вишиванка. Не рахувала скільки їх є, але хто слідкує, той знає, що в мене є багато образів з нашою візитівкою".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jamala (@jamalajaaa)


Реперка AlyonaAlyona поділилася архівник фото з Jerry Heil.

"На фото я з Jerry Heil минулого року на марші у Берліні. Тоді ми всі об’єдналися у багатьох куточках Європи задля закликів про допомогу Україні. Пройшов рік і ми стали ще сильнішими, наші заклики продовжують лунати світом. Ми об‘єднані, де б ми не були та що б не сталося.

Кожен День вишиванки ми святкуємо разом. Для нас, українців, це своєрідний День єднання — і навіть війна не є для нас перепоною. Де б ви не знаходилися, в Україні чи поза її межами, нумо об'єднуватися і сьогодні, адже вишиванка — це своєрідний символ єдності, миру та злагоди для нашого народу. Це наш етнокод, наша краса. Це те, що допомагає нам перемагати" - додала вона.


Мер Києва Віталій Кличко поділився власними думками про свято: "Вишиванка, як ознака української душі, теж переживає переосмислення. Разом з українським народом. Вистоїмо і переможемо! Із Днем вишиванки! Слава Україні!"


І ще трохи про українських зірок: нещодавно гурт Антитіла оголосив про концерт у Криму.

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона