-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Чим відрізняються сучасні велосипеди

Чим відрізняються сучасні велосипеди
02.05.2024
45
Якщо ви пам’ятаєте велосипеди, на яких каталися ваші батьки, чи, можливо, дідусі та бабусі, то вони здебільшого подібні між собою. Одна і та ж форма рами, одна ширина коліс, гальма, які спрацьовували при повороті педалей назад. В сучасному світі моделей велосипедів є дуже багато, ви можете вибрати той, який найбільше підходитиме для вашого стилю їзди, або ж той, який кардинально відрізнятиметься від інших. У чому різниця сучасних велосипедів від їхніх попередників, і які різновиди їх існують?

Поділ велосипедів на два типи

В першу чергу, усі велосипеди поділяються на два основні види: велосипеди для бездоріжжя – призначені їздити по пересічній місцевості та велосипеди для доріг – на них катаються по асфальту, бруківці чи ґрунті.

Гірські велосипеди

Гірські велосипеди були створені для їзди по бездоріжжю. Зазвичай, вони мають 26-,27,5-, 29-дюймові колеса, широкі шини з агресивним протектором та один чи два амортизатори. Також у них є велика кількість передач, що дозволяє легко їздити по гірській місцевості.

Гірські велосипеди поділяються на наступні категорії:
  1. Rigid – жорсткий велосипед, що не має амортизаторів;
  2. Hardtail – має лише передній амортизатор;
  3. Двопідвіс – обладнаний передньою та задньою підвіскою.
Дані велосипеди є найбільш універсальними і поділяються на групи залежно від їх призначення:
  • АТВ (all-terrain bike) – це любительські велосипеди для щоденних подорожей. Якщо ви сьогодні зустрічали на вулиці велосипедиста, то з дуже високою імовірністю він катався саме на АТВ, тому, що вони дуже популярні.
  • XC – легший велосипед із широким протектором, що підходить для їзди по гірській кам’янистій поверхні.
  • Trail, All Mountain – велосипеди із повною підвіскою, які присвячені для трейлів та швидкого руху гірськими стежками.
  • DH (downhill) – створений лише для спусків. Ці велосипеди мають повну підвіску з довгим ходом, дуже міцну раму та 4-х поршневі гальма.
Великий асортимент гірських велосипедів можна переглянути за посиланням: https://sportano.ua/velosipedi/velosipedi-mtb.Шосейні велосипеди

Шосейні велосипеди призначені для їзди по рівній поверхні (асфальту). Вони мають великі 28-дюймові колеса та вузькі і гладкі шини. Рама велосипеда висока, а кермо вигнути, тому велосипедист змушений кататися зігнувшись. Така поза покращує аеродинаміку та збільшує швидкість руху велосипеда. Гальма на шосейниках ручні, що дозволяє гальмувати не знімаючи рук з керма.

Gravel/Турінг – це дорожній велосипед із ширшими шинами та вигнутим кермом, що дозволяє їздити на ньому не лише по асфальту, а й по бездоріжжю. На цей велосипед ви легко можете встановити шосейні шини, що легко зробить його в рази швидшим.

Кросовий велосипед – належить до повсякденних велосипедів. Вони є ідеальним варіантом для людини, яка обирає свій перший велосипед, тому, що є чимось універсальним між гірським та шосейним велосипедом.

Citybike – є доволі легкими, а спеціальна конструкція рами дозволяє сидіти на них вертикально і бачити все навколо. Саме тому вони є найпопулярнішими туристичними велосипедами в Європі. Можуть оснащуватися додатковими аксесуарами: кошик для речей, покриття ланцюга, підніжка.

Електричні велосипеди

Сьогодні все більш популярними стають електричні велосипеди, які допомагають зберегти довкілля від забруднення токсичними речовинами. Ці велосипеди оснащені мотором, акумулятором та системою управління. Електричні велосипеди можуть мати мотор потужністю до Також на них не можна розганятися вище, ніж 25 км/год.

Екобайки стають останнім часом дуже популярними, оскільки не забруднюють довкілля та є фінансово вигідними. Асортимент екобайків за цим посиланням: https://sportano.ua/brendi/ecobike.

У цій статті ми розібрали лише кілька основних типів велосипедів. Підбирайте той, який буде вам найбільш практичним і милуватиме око. Щасливої вам поїздки!

Інформація розміщена на правах реклами

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона