Кажуть: жінки та чоловіки рівні, але різні. Тому умовно існують так звані жіночі та чоловічі професії, де представники різних статей можуть найкраще реалізувати свої можливості та амбіції.
Але для чоловіків не було встановлено законодавчих заборон, тоді як до 2017 року в Україні діяв «Перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок». У ньому було понад 450 спеціальностей з галузі металургії, хімічного виробництва, заготовки лісу, будівництва, робіт з окремою технікою тощо.
Через війну сильно змінився та змінюється ринок праці: багато людей виїхало, багато воює, з'явилися обмеження на виїзд за кордон для чоловіків, через це є значний попит на працівників-жінок. Тому, якщо ви мріяли змінити професію - це чудова нагода, до того ж на деяких посадах заробітна плата значносильно перевищує ринкову. Ось лише декілька яскравих прикладів.
Артилеристка Любов Плаксюк
За освітою та досвідом - вчителька історії та правознавства, працювала в сільській школі на Житомирщині. Але з дитинства мріяла бути військовою. Отже, в 2016 році підписала контракт і стала радіотелефонисткою, потім офіцером-психологом.
Згодом потрапила до зони АТО і закохалась в артилерійські установки. Освоїла їх так добре, що стала не лише артилеристкою, але й першою в історії України жінкою-командиркою артпідрозділу.
Зараз старша лейтенантка Любов Плаксюк займається артилерійською розвідкою. Вдома на неї чекають батьки та 6-річний син.
Штурмовичка Андріана Сусак-Арехта
Отримала в Могилянці диплом за спеціальністю «перекладачка з англійської». У 2013 залишила роботу бренд-менеджера в Японії, щоб взяти участь у Революції гідності. Потім записалась доброволицею в батальйон «Айдар», де ввійшла до складу штурмової групи, що досі нетипово для жінки. У 2015 повернулась до цивільного життя, бо народила сина, але у 2022 знову взяла до рук зброю, щоб боронити країну.
Після важкого поранення старша сержантка Сил спеціальних операцій і голова Жіночого ветеранського руху тримає дипломатичний фронт – проводить перемовини з партнерами України в усьому світі.
Cаперка-водолазка Тетяна Мордач
Дівчина мріяла бути військовою, але батьки відмовляли. Тоді вона вступила на пожежницю-рятувальницю, додатково опанувала фах водолазки і два роки пропрацювала у Вінниці на рятувальній станції. Але з початком війни пішла на курси саперів.
Тетяна стала першою в Україні жінкою, яка може проводити розміновування під водою, вміє працювати з дронами та металошукачем у складних умовах. Каже, що після Перемоги матиме багато роботи з розмінування акваторій України.
Водійка вантажівки Тамара Льобах
Жителька Енергодару до війни працювала економісткою з матеріально-технічного забезпечення на Запорізькій АЕС. Від 2016 року вела активну волонтерську діяльність, тому під час окупації була змушена залишити рідне місто. В Запоріжжі Тамара не змогла відразу знайти роботу, але побачила оголошення про курси водіїв вантажівок. Їй подобалось кермувати автівкою, отже, вона вирішила отримати нові навички.
Після Перемоги, можливо, жінка віддасть перевагу новій професії.
Водійка пасажирського автобусу Людмила Листопад
Людмила має 20 років досвіду управління авто та мото транспортом. Протягом 15 років керувала власним мікроавтобусому для цілей своговласного бізнесу.
Після повномасштабного вторгнення росії замовлень стало менше – почала шукати іншу роботу і побачила оголошення автобусного перевізника про набір водійок. Людмила отримала водійську категорію D, пройшла навчання та практику в компанії, і тепер виконує регулярні рейси компанії Зелений Слон 7, яка планує
взяти на роботу ще кількох жінок-водійок.
Інші переваги компанії «Зелений Слон 7»
- Автобуси відправляються до Києва, Полтави, Харкова кожні 2 години.
- Розклад руху враховує комендантські години у Києві та Харкові: останні автобуси відправляються о 22:00, що дозволяє зробити усі справи у Києві і прибути у Харків одразу після відкриття міста.
- Компанія виконує рейси комфортабельними автобусами туристичного класу, що обладнанні усім необхідним для комфортної та безпечної подорожі.
- Усі автобуси мають на борту старлінк, тому швидкісний Wi-Fi працює впродовж всієї дороги.
- У разі підвищеного попиту компанія «Зелений слон 7» додає додаткові автобуси.
- На зупинках для відпочинку є комфортні вбиральні, також компанія «Зелений слон 7» пригощає пасажирів кавою та чаєм.
Дізнайтеся більше на сайті:
https://zs7.com.ua/
Інформація на правах реклами
Фото та матеріали з Youtube.com, kp.ua, ukr.radio