Білі речі подобаються багатьом. І це можна зрозуміти. Сорочки, футболки, сукні, штани та верхній одяг білого кольору завжди виглядають актуально й вишукано. Їх можна поєднувати зі вбранням будь-яких інших відтінків, створюючи безліч образів. Не менш ефектний вигляд має біла спідня білизна, яка вважається класикою, що ніколи не виходить із моди. Проте дехто намагається уникати таких речей у своєму гардеробі, вважаючи, що вони потребують особливого догляду. Частково це так. Одяг у процесі носіння може втратити свою первинну білизну та набути сіруватого або жовтуватого відтінку, доповненого численними плямами невідомого походження. Але ж з цією проблемою можна легко впоратися, купивши на
https://avrora.ua/vidbilyuvachi/ спеціальний засіб для відбілювання.
«Білизна»: переваги та недоліки
Варіантів може бути декілька. Одним із найвідоміших засобів є «Білизна» – рідкий або гелеподібний відбілювач на основі гіпохлориду натрію. Його ключові переваги:
- висока ефективність навіть за умови низьких температур;
- простота у використанні;
- зручна форма випуску;
- демократична ціна.
Крім відбілювання та видалення плям на тканині, «Білизну» можна застосовувати для дезінфекції сантехніки: унітазів, ванн, умивальників, душових кабін. Продукт знищує бактерії та мікроби, видаляє забруднення, вапняний наліт та неприємний запах. Підійде такий засіб і для чищення керамічної плитки та швів між нею. «Білизна» відмінно бореться з пліснявою, яка частенько селиться в приміщеннях із підвищеною вологістю.
Однак у цього засобу є й свої недоліки. Основний із них – висока хімічна агресивність. Хлорний засіб здатен руйнувати не тільки забруднення на одязі та білизні, а й структуру волокон. Вони стоншуються, і виріб починає рватися. Саме тому «Білизну» використовують тільки для більш «грубих» лляних та бавовняних тканин. Для шовку, вовни та синтетики вона не підходить. Не рекомендується використовувати хлоровмісний відбілювач і для одягу з кольоровим малюнком, навіть якщо основним фоном у ньому буде білий.
Кисневі відбілювачі: запорука гарного результату
Ці засоби не містять хлору, вони не мають характерного неприємного запаху та діють на тканини менш агресивно. Активною речовиною у відбілювачах такого типу виступає перкарбонат натрію або його похідні. Під час змішування з водою він розпадається, виділяючи активний кисень, який починає взаємодіяти з молекулами забруднень та руйнувати їх.
Саме така «делікатність» і є основною перевагою кисневого відбілювача. Цей засіб:
- повертає виробам первинну білизну;
- добре справляється з широким колом забруднень, зокрема з плямами від кави, чаю, соку, трави, крові, жиру, косметики;
- не руйнує структуру тканини;
- не змінює колір, тому його можна використовувати не тільки для білих, а й для кольорових речей.
Кисневий
відбілювач для білизни та одягу підходить для попереднього замочування, ручного або машинного прання. Він здатний посилювати дію мийних засобів, не залишаючи шансів забрудненням чи навіть застарілим плямам. Прати з його допомогою можна різні види матеріалів, виняток становлять шерсть, шовк та шкіра.
Більш ефективним кисневий відбілювач буде в гарячій воді. Але використовувати його можна й при досить низьких температурах.
Якому відбілювачу надати перевагу
Сказати однозначно, який із відбілювачів є найкращим, складно. Хлоровмісні засоби сильніші, вони краще справляються з поставленим завданням. Якщо потрібно повернути первинний вигляд білим постільним приналежностям або рушникам, можна з легкістю надати перевагу «Білизні». Якщо ж справа стосується кольорових тканин, то для їх прання варто використовувати кисневий відбілювач.
Не менш важливо враховувати й інші нюанси: наявність алергічних реакцій на той чи інший компонент, присутність у будинку маленьких дітей, індивідуальні вподобання. Найкраще рішення – мати під рукою обидва види відбілювача, щоб використовувати їх залежно від проблеми.
Інформація розміщена на правах реклами