-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Українська ілюстраторка Марія Лонюк - лауреатка премії Вацлава Гавела з прав людини

Українська ілюстраторка Марія Лонюк - лауреатка премії Вацлава Гавела з прав людини
09.06.2023
304
Зворушливі ілюстрації Марії Лонюк про війну в Україні зараз відомі в усьому світі. 29-річна киянка малювала все життя, але стала відомою в березні 2022 року, коли виклала в соцмережі чорноволосу дівчину з автоматом. Перші дні вторгнення Марія з родиною провела в будинку поблизу Гостомеля, потім виїхала до Вінниці. Спочатку ілюстрації допомагали мисткині долати власний біль, потім стали допомагати світові відчути біль України. Ось так Марія відобразила підрив Каховської дамби:


 
Нещодавно Марію Лонюк було номіновано на міжнародну премію імені Вацлава Гавела. Для дівчини новина стала несподіванкою:

«Чи знала я що мої малюнки настільки розійдуться по світу? Авжеж ні. Мої малюнки для мене це арттерапія, можливість виплеснути емоції, прожити їх. Як виявилось вони стали підтримкою для інших та спосіб емоційного зв’язку зі світом. Найцінніше у час біли розуміти що ти не одинокий в цьому. А тепер мене обрали лауреатом премії Вацлава Гавела…це взагалі щось неймовірне. Мені навіть досі дивно про це писати, здається що «я ж нічого такого не зробила, лише малювала…». Але це мабуть лише підкреслює те що кожен на своєму місці робить те шо найкраще вміє. І я продовжуватиму говорити своїми малюнками.»


Премія імені Вацлава Гавела з прав людини — щорічна відзнака за видатні заслуги щодо захисту прав людини у Європі та за її межами. Лауреатом можуть стати особи або неурядові організації. Кожному вручається диплом, відзнака та грошова частина премії, що становить 60 тис. євро.

Вручення відбудеться в Осло, де від 13 до 15 червня відбудеться 15-й випуск Oslo Freedom Forum. Тема Форуму цього року - Святкування солідарності.

Отже, вітаємо Марію та чекаємо нових ілюстрацій, про Перемогу. Що ж до подій у світовій культурі – дізнайтесь, як серіал «Секс і місто» святкує 25-річний ювілей.

Фото з Instagram Марії Лонюк

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона