Гроші важливі, особливо зараз, коли треба мати «фінансову подушку» та донатити на ЗСУ та волонтерські збори. Тож, треба ретельно заощаджувати. Але ж і відмовляти собі в усіх бажаннях не варто. Ось кілька лайфхаків, які допоможуть купувати дорогі речі вигідно.
Смартфон – флагман минулого року
Обирати дешеві смартфони маловідомих виробників – ризикована інвестиція. Гаджет авторитетного бренда служитиме довше, матиме гарантію та оновлення. Але ж флагман року зазвичай коштує найдорожче, отже, обирайте попередню модель минулого року.
Наприклад, якщо
купити iphone 13 замість 14 моделі - ви заощадите від 4 до 10 тисяч гривень (в залежності від модифікації). Якщо порівняти дизайн та функціонал смартфону – вони суттєво не змінились, а ціна вже інша. Отже, якщо для вас не принципово мати найновішу модель – обирайте попередню.
Брендовий одяг та взуття
Той самий принцип працює з брендовим одягом, взуттям та аксесуарами. Колекція змінюється щосезону, а на минулу фірмові бутіки надають великі знижки або взагалі переміщують товар до спеціалізованих аутлет-магазинів.
Ще один секрет – не купувати «останній крик моди». Костюми та сукні класичного покрою та базових кольорів ніколи не втрачають актуальності. Тож, ретельно підібраний капсульний гардероб потребує небагато речей, але вони ідеально поєднуються в стильні ансамблі.

Позбавляйтесь зайвого
Якщо ви купили новий смартфон і залишили попередній «про всяк випадок» - це має деякий сенс. Але ж якщо у вас накопичилась купа гаджетів, якими ви не користуєтесь, а в шафу вже не вміщуються нові речі – час позбавитись зайвого.
1. Техніку можна продати рітейлерам, що пропонують послугу трейд-іну. Натомість можна отримати суттєву знижку на нову модель.
2. Ювелірні вироби варто обміняти на актуальніші.
3. Дорогий одяг та взуття, яке ви придбали для однієї події, теж можна обміняти чи продати. Якщо ж це просто речі, які ви вже не носитимете, віддайте їх на благодійність. Це екологічно та людяно.
Слідкуйте за акціями та купонами
В інтернет-магазинах часто є опція «слідкувати за ціною» для тих товарів, які ви позначили як бажані. Варто почекати кілька тижнів, щоб заощадити гроші. Навіть послуги на кшталт квитків на концерти можна купувати зі знижкою, якщо користуватись сервісами купонів.
Складіть свій Wish-list
У кожного є речі, про які мрієш, але самостійно не купуєш. Але навіть під час війни ми робимо подарунки одне одному. Отже, не соромтесь розповідати близьким про свої мрії.
• Коли вибираєте щось в інтернеті, звертайте увагу на позначки на кшталт «Натякнути коханій людині» - вони часто є в магазинах техніки чи ювелірних виробів.
• Напередодні ювілею чи весілля варто оприлюднити власний Wish-list. Краще друзі та родичі разом подарують вам гроші на омріяну річ, ніж ви отримуєте ще кілька зайвих чайних сервізів.
Успішних вам покупок та вдалих інвестицій!
Партнерський матеріал