-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Чому ноутбук іноді “губить” вай-фай: як розв’язати проблеми з підключенням

Чому ноутбук іноді “губить” вай-фай: як розв’язати проблеми з підключенням
19.07.2023
121
Популярність ноутбуків обумовлена великою мірою завдяки їхній мобільності та можливості під’єднуватися до мережі через Wi-Fi. Це дозволяє використовувати ноутбук у будь-якій кімнаті будинку, або навіть брати його з собою на роботу чи лекції, де є можливість підключення до загальнодоступних Wi-Fi мереж.

Але деколи користувачі скаржаться, що ноутбук періодично втрачає зв'язок з бездротовою мережею. Це дуже дратує, особливо коли проводите відеоконференцію чи маєте великі обсяги роботи. З яких причин лептоп “губить” вай-фай, та що варто робити, аби уникнути цієї неприємності?Перевірте налаштування Wi-Fi на ноутбуці

Перше, що потрібно зробити, якщо зникає зв’язок з вай-фай роутером, – перевірити налаштування бездротового адаптера. Можливо, вони не відповідають параметрам роутера або мережі. Не виключено, що існують певні конфлікти у налаштуваннях і помилки.

Деякі установки, які варто перевірити:
 • Переконайтеся, що функція Wi-Fi увімкнена, а режим "в літаку" вимкнено.
 • Перевірте, чи не ввімкнено функцію "Задати як лімітне підключення" у додаткових параметрах Wi-Fi. Це може обмежувати доступ до Інтернету під час використання тарифних планів з обмеженим трафіком.
 • Відкрийте "Параметри" і в меню бездротового зв'язку зліва натисніть "Управління відомими мережами". Потім перейдіть в меню керування Wi-Fi, виберіть потрібну мережу та натисніть кнопку "Забути мережу". Перейдіть до нового списку, виберіть бажане та натисніть "Підключити автоматично". Введіть ключ безпеки та натисніть "Далі".
 • Перевірте налаштування IP-адреси та DNS-сервера на ноутбуці. Вони повинні бути або автоматичними, або відповідати тим, що надає провайдер чи роутер.
Також фахівці радять перевірити налаштування шифрування та аутентифікації на ноутбуці. Вони повинні відповідати тим, які використовуються у вашій бездротовій мережі. Зазвичай рекомендується використовувати WPA2-PSK з AES.

Оновіть або перевстановіть драйвер Wi-Fi адаптера

Якщо з налаштуваннями Wi-Fi на ноутбуці все гаразд, наступний крок – перевірити драйвер бездротового адаптера. Можливо, він застарів, пошкоджений або несумісний з вашою операційною системою.

Щоб оновити або переінсталювати драйвер Wi-Fi адаптера, виконайте такі дії:
 1. Відкрийте "Панель управління" та перейдіть до розділу "Система та безпека".
 2. Натисніть "Диспетчер пристроїв" і знайдіть бездротовий адаптер у списку мережних адаптерів.
 3. Натисніть правою кнопкою миші на ньому та виберіть "Оновити драйвер". Потім виберіть "Автоматичний пошук оновленого драйвера" та дотримуйтесь інструкцій на екрані.
 4. Якщо оновлення драйвера не допомогло, спробуйте його знову інсталювати. Для цього натисніть правою кнопкою миші на бездротовому адаптері та виберіть "Видалити пристрій". Потім перезавантажте ноутбук і драйвер повинен бути автоматично встановлений заново.
Якщо перевстановлення не допомагає, спробуйте завантажити його вручну з офіційного сайту виробника ноутбука або бездротового адаптера.Перевірте роботу роутера та мережі

Якщо проблема не в ноутбуці, можливо, що вона у роутері чи мережі. У цьому випадку слід перевірити наступні моменти:
 • Переконайтесь, що роутер не перегрівається, чи перевантажений трафіком. Якщо так, спробуйте його вимкнути і залишити на деякий час охолонути аби знизити навантаження на нього. Не варто одночасно підключати до мережі багато інших пристроїв. На смартфонах, приміром, можна ввімкнути мобільну передачу даних, аби не пропустити важливі повідомлення.
 • Перевірте налаштування Wi-Fi роутера та звірте їх з параметрами, пропонованими провайдером. Спробуйте змінити адресу LAN у налаштуваннях роутера або скинути його до заводських налаштувань.
 • Інші бездротові мережі також впливають на роботу маршрутизатора та швидкість з’єднання. Для цього можна використовувати спеціальні програми, наприклад Wi-Fi Analyzer, які показують рівень сигналу та зайнятість каналів у вашому радіусі. Спробуйте змінити канал на менш завантажений або використовувати іншу частоту (2.4 ГГц або 5 ГГц).
 • Подивіться на кабель, який з'єднує роутер із модемом або телефонною розеткою. Можливо, він пошкоджений чи погано підключений.
Якщо ж проблему не вдається розв’язати, можна використовувати дротове під’єднання по Ethernet, або ж через смартфон, який буде виконувати функцію точки доступу.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона