-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Як підвищити жіноче лібідо, якщо не хочеться сексу

Як підвищити жіноче лібідо, якщо не хочеться сексу
21.07.2023
2123
Низьке лібідо — це зниження статевого потягу. Поширене порушення, яке може бути тимчасовим чи довгостроковим. Рівень лібідо варіюється від людини до людини і може змінюватися протягом усього життя. Приводом для активних дій повинні стати будь-які зміни у статевому потягу, які викликають дискомфорт. Комусь допоможуть вітаміни для жіночого лібідо, іншим будуть корисні народні засоби чи рольові ігри, а можливо навіть зміна партнера.

Що таке жіноче лібідо

Для низького лібідо характерне зниження частоти та/або рівня статевого потягу, порівняно з тим, яке у вас коли-небудь було. Воно може бути тимчасовим чи довгостроковим. Лібідо — це сексуальний потяг чи бажання бути сексуально активним. Це стосується не лише сексу з партнером, а й мастурбації. Лібідо залежить від біологічних, психологічних та соціальних факторів. Які гормони впливають на жіноче лібідо? Біологічно регулюють лібідо тестостерон та естроген, а також нейротрансмітери (дофамін та окситоцин).

У кожної людини статевий потяг індивідуальний. «Пропало сексуальне бажання» – за цим може стояти тимчасове зниження лібідо. Воно може змінюватися протягом усього життя, тому немає поняття «правильне» або «неправильне» лібідо. Деякі люди займаються сексом або хочуть займатися сексом щодня, тоді як іншим може хотітися займатися сексом кілька разів на рік або не займатися ним взагалі. «Правильне» або «нормальне» лібідо для вас залежить від ваших уподобань та життєвих обставин.

Але якщо зниження лібідо викликає у вас дискомфорт, ви повинні вжити будь-яких заходів. Наступні фактори можуть негативно вплинути на лібідо:
  • проблеми у відносинах;
  • прийом препаратів;
  • гормональний дисбаланс;
  • психічне здоров'я;
  • стрес;
  • вік.
Як підвищити жіноче лібідо в домашніх умовахБагато у ваших руках – просто використовуйте наші рекомендації.

Підвищіть жіноче лібідо, відкрито спілкуючись зі своїм партнером

Обговоріть свої бажання, фантазії та кордони з партнером, щоб створити безпечне та комфортне середовище для інтимної близькості. Поділіться своїми почуттями та думками про своє сексуальне життя, включаючи будь-які побоювання, страхи чи невпевненість. Вирішення цих проблем може допомогти покращити сексуальне задоволення та посилити бажання обох партнерів.

Розмовляйте під час та після сексу

Успішне сексуальне життя означає, що вам потрібно усно спрямовувати свого партнера. Хоч би як добре намагався ваш партнер, він не може читати ваші думки і знати, що вам подобається. Ви можете легко повідомити йому про свої бажання, відкрито кажучи про симпатії та антипатії. Важливо чітко вказати, яких дотиків та поцілунків ви хочете, і що вас хвилює. Обговорення сексуальних бажань — це важливий захід, який допомагає встановити глибший зв'язок.

Приділіть увагу турботі про себе та управлінню стресом

Високий рівень стресу може значно вплинути на лібідо, оскільки гормони стресу, такі як кортизол, можуть пригнічувати сексуальне бажання. Важливо приділяти першочергову увагу догляду за собою та боротися зі стресом, наприклад, займаючись медитацією, йогою та дихальними практиками. 

Організм реагує на стрес виділенням кортизолу, і якщо його рівень підвищений протягом тривалого часу, надлишок кортизолу зрештою призведе до виснаження надниркових залоз. Нездатність організму виробляти достатню кількість цього гормону може призвести до зниження статевого потягу.

Ведіть здоровий спосіб життя

Збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи та достатня кількість сну можуть позитивно вплинути на ваше лібідо. Уникайте надмірного вживання алкоголю та куріння, так як і те й інше може негативно вплинути на сексуальне бажання та працездатність. Було виявлено, що такі поживні речовини, як цинк, омега-3, жирні кислоти та вітамін B6 підтримують нормальний рівень гормонів та сексуальну функцію, тому подумайте про те, щоб включити їх у свій раціон.

Експериментуйте з новим сексуальним досвідом

Нові сексуальні дії або використання еротичних матеріалів, таких як книги, фільми або інтимні іграшки можуть допомогти відродити пристрасть. Експерименти з різними позиціями, рольові ігри можуть посилити сексуальне бажання та задоволення обох партнерів. Не забудьте обговорити свої межі та переконайтеся, що ви і ваш партнер почуваєтеся комфортно та із задоволенням пробуєте щось нове.

Зосередьтеся на емоційній близькості

Емоційна близькість є основою сильного сексуального зв'язку. Витратьте час на емоційний зв'язок із своїм партнером, розмовляючи, проводячи час разом. Акти любові та прихильності за межами спальні можуть значно вплинути на бажання та задоволення у ваших сексуальних стосунках.

Зверніться по допомогу до фахівця

Якщо ви змінили спосіб життя, протестували натуральні засоби, спробуйте проконсультуватися з лікарем. Фахівець може виявити основні причини низького лібідо, такі як гормональний дисбаланс, побічні ефекти лікарських засобів або депресія.

БАДи та вітаміни для підвищення жіночого лібідо

Було доведено, що деякі трав'яні добавки та натуральні засоби допомагають підвищити жіноче лібідо*. Препарати підвищення жіночого лібідо можуть містити:

Корінь маки

Ця перуанська рослина традиційно використовується для підвищення сексуального потягу та працездатності. У дослідженні, проведеному в 2015 році за участю 45 жінок, які страждають на сексуальну дисфункцію, було виявлено, що прийом 3000 мг кореня маки щодня протягом 3 місяців призводив до значного поліпшення сексуальної функції та лібідо в порівнянні з групою плацебо.

Трибулус террестрис

Було виявлено, що цей рослинний екстракт покращує сексуальну функцію та збільшує сексуальне бажання у жінок. Вчені виявили, що коли жінки зі зниженим статевим потягом приймали від 500 до 1500 мг Tribulus Terrestris щодня протягом трьох місяців, їх статевий потяг зростав на 67%.

Гінкго білоба

Бади для жіночого лібідо можуть містити гінкго білоба. Відомо, що ця стародавня китайська трава покращує кровообіг і підвищує сексуальний потяг у жінок. Екстракт рослини гінкго білоба збільшує кровотік та розслаблює гладку м'язову тканину. Оскільки ці процеси пов'язані із сексуальною реакцією у жінок, можна припустити, що гінкго білоба може бути корисним у терапевтичних цілях для збільшення жіночого статевого бажання.

Як підняти жіноче лібідо народними засобами

Це найдоступніший і найпростіший спосіб. Полягає він у введенні в раціон харчування продуктів, що містять компоненти, які позитивно впливають на лібідо. Буде корисно, якщо в меню будуть спаржа, селера, які містять вітамін С, що покращує кровообіг в органах малого таза та сприяє збудженню.

Корисні для лібідо будуть гриби, багаті на вітаміни А і D та цинк. Ці речовини позитивно впливають на сексуальну активність жінки. Не забудьте про курячі яйця, багаті на вітаміни B6 і B5, які нормалізують гормональний фон і допомагають боротися зі стресом.

Гарбузове насіння позитивно впливає на репродуктивну систему – вживати його можна разом із медом.

Не забудьте про лікарські рослини. Наприклад, родіола рожева посилює статевий потяг, підвищуючи секрецію жіночого статевого гормону естрогену. Подібною дією має і женьшень, який давно відноситься до розряду афродизіаків.

Як підняти жіноче лібідо: що ще може допомогти

Головним «вбивцею» найпалкіших стосунків, та й усього, що є хорошого у нашому житті, є звичка. Ми звикаємо, ми упокорюємося, знаходячи виправдання цьому в тому, що не залежить від нас. 

Тільки активна позиція допоможе повернути у ваші інтимні стосунки пристрасть. Ви повинні перевірити на собі всі рекомендації та знайти свій спосіб повернути та підтримувати сексуальне бажання. Для когось рятівним колом стануть інтимні іграшки, для інших БАДи та таблетки для жіночого лібідо, треті стануть щасливими практикуючи рольові ігри, а комусь доведеться використовувати все це в комплексі.

*перед використанням варто порадитись з лікарем.

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона