-
Поділіться з друзями! 

Як переконатись у якості золота: поради та рекомендації

Як переконатись у якості золота: поради та рекомендації
27.07.2023
127
Купівля ювелірних виробів у неперевірених місцях може бути ризикованою, адже недобросовісних виробників і постачальників сьогодні багато. До вашої уваги кілька корисних порад: як відрізнити дорогоцінний метал від несправжнього або впевнитись у високій якості золотої прикраси.

Клеймо дорогоцінного металу

Проба золота показує, яка частка дорогоцінного металу міститься у сплаві. Клеймо на золотому виробі проставляють після його перевірки на відповідність всім міжнародним вимогам. При цьому геометрична фігура вказує на вид металу (прямокутник — для золота), а цифри — на якість, літери — на місце проведення перевірки, а графічний знак — на місце виготовлення прикраси. На імпортних золотих виробах можна побачити каратну пробу і маркування «gold». Якщо на прикрасі стоїть «gold-feld» — вона виготовлена зі сплаву та покрита золотим напиленням. 

Щоб не зіштовхнутися з підробкою, пропонуємо купити золото на Gold.ua — в спеціалізованому магазині з усіма необхідними документами. 

Документи ювелірного виробу

Ювелірні прикраси заводського виробництва повинні мати паспорт та бірку, на якій позначена проба металу та вага виробу, а за наявності каменів та їх характеристики. Така бірочка прикріплюється до прикраси ниткою. Крім того, варто придивитися до алюмінієвої пломби з інформацією про виробника. Купуючи прикрасу без всього цього, ви маєте усвідомлювати, що йдете на ризик.

Зовнішній вигляд прикраси

Уважний огляд ювелірного виробу може дати важливу інформацію про недоліки, які вказують на низьку якість металу. Приводами для сумнівів повинні стати подряпини, потертості та інші дефекти, які свідчать про неякісний метал або недосконалу обробку. 



Вага виробу


Якщо масивна прикраса здається вам надто легкою, можливо, всередині вона порожниста. Звісно, це не проблема, якщо фактична вага збігається зі вказаною в документах, а виріб має відповідну ціну. Наприклад, деякі моделі сережок навмисне роблять порожніми, щоб не обтяжувати вуха. Підробкою можна вважати прикрасу, яка не відповідає зазначеній вазі і позиціюється як монолітна, тобто вводить в оману покупця.

Додаткові способи виявити підробку

Щоб перевірити якість та справжність золотого виробу, можна скористатися наступними способами:

  1. Капніть йодом на поверхню прикраси: якщо залишився помітний жовтий слід — перед вами підробка.
  2. Проведіть ювелірним виробом по кераміці (без покриття), трішки натискаючи: жовтий слід на такій поверхні залишається від золота, а чорний — від міді.
  3. Піднесіть до прикраси магніт — справжнє золото не притягуватиметься.
  4. Проведіть по паперу прикрасою, у якій маєте сумнів, а потім перевіреним золотим виробом. Якщо смужки вийдуть однаковими — маєте дві золоті прикраси. 
  5. Покладіть виріб у склянку з оцтом: у золотої прикраси вигляд не зміниться, а фальшива — потемніє.
  6. Намочіть золото, а потім проведіть по ньому медичним олівцем, призначеним для зупинки кровотечі. Якщо поверхня не потемніє, то виріб справжній.
Звісно, ці способи не дають 100% гарантії, проте краще використовувати їх, ніж пробувати золото на зуб, ризикуючи і прикрасою, і зубною емаллю. 

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона