Горіховий спас - останнє свято "спасівки", яке цього року українці відзначатимуть 29 серпня. Це свято має багато інших назв: Хлібний, Холодний, Полотняний спас, а також Нерукотворний спас.
Історія свята
У кожної назви є своє пояснення. Хлібним спас називається завдяки традиції пекти хліб та інші здобні вироби із зерна першого врожаю. Холодний - через спадання літньої спеки та відчутне похолодання перед настанням осені.
Нерукотворним свято називається за релігійну історію: як пам'ять про те, як образ Ісуса Христа відбився на полотні, після того, як той притулив його до свого обличчя. З цієї причини спас також називають Полотняним , тож у цей день було заведено влаштовувати ярмарки та продавати і купувати полотно.
Горіховим спас називають через те, що в цей час дозрівають та збираютться горіхи. Також вірили, що зібрані чи придбані у цей день горіхи мають особливу користь, їх було заведено освячувати в церкві. Також на освячення продовжували носити сезонні фркту, воду та мед.
Як варто відзначати свято
У це свято вже не діє Успенський піст, тож заведено влаштовувати щедру вечерю, готувати будь-які смаколики, які вам до вподоби.
Також можна покликати на частування гостей - друзів та родичів. Добре, якщо на столі буде скатертина з полотна.
Традиційними стравами, які мають приносити особливу користь, вважаються хліб із зерна нового врожаю, випічка з горіхами і фруктами та горіхові настоянки. Зараз у магазинах існує великий асортимент різних горішків, тож це чудовий привід скуштувати щось нове, однак вживайте нові страви помірно.
Хоча Холодний спас у багатьох асоціюється із закінченням літа, не варто сумувати, адже кожна пора має свою красу.
Читайте також:
як вибрати кавун, його властивості та прості рецепти з кавуна.