Вибір на користь бойлера замість централізованого постачання гарячої води роблять із різних причин. Дехто не хоче залежати від нестабільності комунальних служб. Інші не мають доступу до інженерних мереж, перебуваючи далеко від магістралей. У будь-якому випадку, при вирішенні купити водонагрівач, стає питання: хто виконає
монтаж бойлера так, щоб він працював без перебоїв та служив довгий час.
Деякі господарі беруться самостійно встановлювати обладнання. Але існує небезпека того, що його буде підключено неправильно або погано закріплено на стіні. Розглянемо всі «За» та «Проти» того, чи варто робити це своїми руками, чи краще довіритися фахівцям.
Установка бойлера спеціалістом
Бойлер — це потужний та габаритний агрегат, розмір якого залежить від обсягу накопичувача. Для однієї людини буде достатньо мінімальної кількості води, а для сім'ї знадобиться більший бак близько 50-80 літрів.
Виходячи з цього фактору, слід розрахувати достатню площу вільного простору, де буде закріплено бойлер. При цьому важливо врахувати горизонтальний або вертикальний спосіб встановлення, передбачений виробником.
Монтаж бойлера — не тільки трудомісткий процес, ще він вимагає достатніх навичок, знань про підключення труб, розташування інших компонентів — фільтрів, клапанів і т.д. Тільки спеціаліст може зробити точні роботи, які продовжать термін експлуатації приладу.
Факти на користь фахівця
Виклик досвідченого майстра має свої переваги:
- фахівець володіє достатніми знаннями та навичками;
- має всі інструменти;
- дає гарантію на виконані роботи.
Професіонал знає все про навантаження, підбере відповідні елементи кріплення, вибере оптимальне місце для монтажу. Якщо роботу довірити відповідальному майстру, то вас не турбуватимуть протікання, криво повішений бак, збої в роботі агрегату. Ви отримаєте консультацію щодо використання та обслуговування, які допоможуть довгий час не замислюватися про ремонт або заміну пристрою.
Монтаж бойлера своїми руками
Якщо ви все ж таки вирішили зробити роботу самостійно, то варто прислухатися до кількох рекомендацій експертів:
- Для монтажу слід вибирати тільки несучу стіну, так як перегородка не витримає таку вагу.
- Врахуйте конструкційні особливості моделі, щоб встановити її правильно по співвідношенню до решти комунікації.
- Запасіться всіма необхідними пристроями: рулеткою, перфоратором, рівнем, ФУМ-стрічкою для герметизації різьбових з'єднань, дюбелями. У системі обов'язково потрібен запобіжний клапан, а для зливу — труба для відведення води. Ще може знадобитися пара гнучких шлангів достатньої довжини, щоб дотягнутися до врізання, підготуйте шаровий кран відповідного діаметра, розвідний ключ, викрутки.
Після того, як визначилися з місцем розташування пристрою, його потрібно встановити. Для цього висвердлюються отвори в стіні, забиваються дюбелі та до них кріпильні елементи.
Щоб правильно підключити розведення — орієнтуйтеся на маркування на виходах з водонагрівача. Синій означає холодну воду, яка підключається до входу. Червона — це гаряча, вона має надходити до системи водопостачання, тобто, безпосередньо у кран до споживача.
Висновок
Установка бойлера своїми руками обійдеться трудозатратно, забере багато часу. Така економія не раціональна, тому що погано встановлений бойлер незабаром зіпсується і вимагатиме ремонту. Майстри з таких платформ, як
Kabanchik.ua, надають якісні послуги, щоб ви мали можливість займатися важливішими справами відповідно до навичок.
Партнерський матеріал