-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

10 фактів про новий альбом Джамали «Qırım»

10 фактів про новий альбом Джамали «Qırım»
11.07.2023
81
Нещодавно співачка Джамала закінчила роботу над альбомом кримськотатарської музики «Qırım» - в перекладі «Крим». Свій альбом вона називає можливістю для слухачів всього за 14 пісень дізнатися про історію Криму, характер і ментальність кримськотатарського народу.

Кожна пісня альбому красива по-своєму, але, як вважає Джамала: «ARAFAT DAĞINDAN – без перебільшення одна з найвеличніших, найкрасивіших та найбільш віртуозних пісень не лише альбому QIRIM, а й взагалі серед всіх пісень світу, які я чула за все своє життя». Ось так пролунала ця пісня на сцені Національної опери України.10 цікавих фактів про альбом:

1. Це перший альбом кримськотатарської музики, який став музичним атласом українського Криму, що є віковою спадщиною.

2️. Альбом має окремий сайт qirim.jamala.ua з поетичними перекладами кримськотатарських пісень на українську та англійську мови. Також цей сайт містить історію походження кожної пісні.

3️. Більше 80-ти музикантів брали участь у записі альбому. Був зібраний симфонічний оркестр із подвійними групами, а також народні музиканти.

4️. Доля альбому була під загрозою, бо його підготовка і вихід припали на початок повномасштабного вторгнення. Він у буквальному сенсі перебував під обстрілами.

5️. Презентація альбому відбулась 5 травня, в Національному оперному театрі. Наші захисники збивали шахеди за 20 хвилин до початку концерту. На концерті були присутні журналісти іноземних видань: Rolling Stones, New York Times, Associated press, Deutsche Welle та інших, які на власні очі бачили, в яких умовах ми боремось за нашу культуру.

6️. Світова прем’єра відбулась під час Євробачення в Ліверпулі, спільно з симфонічним оркестром BBC, на авдиторію 15000 глядачів!

7️. Під час концерту у Ліверпулі на сцену вийшов також батько Джамали, щоб разом зі співачкою виконати композицію “Алім”.

8️. Альбом увірвався в плейлисти новинок не тільки України, але й в New Music Friday: Португалія, Чехія та Словаччина, Румунія та Польща.

9️. До альбому увійшло 15 пісень. Всі треки є втіленням мрії співачки про те, щоб донести до всього світу, що, незважаючи на будь-які спроби переписати історію Криму, забути правди не вдасться.

10. Qırım почули слухачі. Відчули та зрозуміли. Це важливо - впевнена співачка.

Джамала зізналась фанатам:

"Цією платівкою я втілила свою велику мрію — донести до всього світу, що попри будь-які спроби переписати історію Криму ми не дамо забути правду. А вона ж криється саме у фольклорі, у цих неймовірних сюжетних лініях, які розкривають перед нами щоденники Qirim.  

Qırım: історія продовжується."Тож, якщо ви ще не чули жодну пісню з альбому - час це зробити. Що ж до інших музичних новин - Jerry Heil нещодавно заспівала щемливу колискову разом із ЗСУ.

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона