Мед – це натуральний дар природи, який має довгу історію використання людиною. Усе більше людей починають цінувати його корисні властивості і включати в раціон харчування.
Однак мед – це не лише смачний десерт, але й ефективний спосіб боротьби з різними хворобами. Він допомагає лікувати застуди, бронхіти, використовується в косметології, адже має корисний вплив на шкіру. А ще він заспокоює, покращує настрій, зміцнює імунітет, покращує апетит тощо завдяки великій кількості вітамінів, мінералів, корисних речовин. Існують різноманітні види меду, кожний з яких має свою власну користь для організму. Давайте розглянемо деякі з них.
Акацієвий мед
Цей мед підходить більшості людей та призначається при багатьох проблемах зі здоров'ям, тож вважається універсальним. Він допомагає при проблемах зі шлунком, нирками та нервовою системою. Акацієвий мед також має антисептичні властивості та допомагає при проблемах зі сном.
Гречаний мед
Цей вид має специфічний аромат та смак, він темний та запашний. Гречаний мед особливо корисний для серцево-судинної системи. Він зміцнює серцевий м'яз, допомагає при ішемії та стенокардії. Також його рекомендують для зміцнення імунітету, при гіпертонії, ниркових захворюваннях та для зниження стресу.
Польовий мед
Цей мед має здатність заспокоювати нервову систему, зменшувати головні болі. Він також допомагає стабілізувати серцевий ритм та допомагає налагодити сон.
Конюшиновий мед
Цей мед є легким діуретиком, має відхаркувальні властивості роблять, що роблять його корисним при захворюваннях дихальних шляхів та серцево-судинної системи. Він покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
Мед з різнотрав'я
Цей мед підтримує захисні сили організму, покращує роботу травної системи. Він також позитивно впливає на стан шкіри, тому повсякчас використовується в косметології.
Рапсовий мед
Цей мед зміцнює імунітет, допомагає при проблемах з кров'ю та навіть бореться з анемією. Він також сприяє нормалізації роботи печінки та жовчного міхура.
Липовий мед
Він ефективний при застудах, вірусних інфекціях, при температурі та кашлі. Також липовий мед допомагає при безсонні та неврозах, адже заспокоює нервову систему, а ще він має антисептичні властивості.
Існує ще чимало видів меду: з соняшника, вереска, каштану та хвойних порід дерев, всі вони є корисними для організму.
Але важливо враховувати, що при вживанні меду потрібно дотримуватися оптимальної дози – близько 4 чайних ложок на день достатньо. Для найкращого засвоєння меду, його рекомендується вживати за 1 годину перед їжею або через 3 години після неї.
Зауважте також, що мед може бути протипоказаний у випадку алергії на цей продукт, може спричинити розлад шлунку та інші негативні реакції організму. Тож якщо маєте сумніви, варто проконсультуватися з лікарем перед вживанням меду, особливо при цукровому діабеті чи для дітей.
Читайте також:
як вибрати кавун, його властивості та прості рецепти з кавуна.