-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

День Андрія Первозванного 2023: нова дата, як відзначати та чого чекати

День Андрія Первозванного 2023: нова дата, як відзначати та чого чекати
29.11.2023
77
День Андрія Первозванного або ж Андріїв день - це свято, коли заведено шанувати одного з дванадцяти апостолів Христа. Раніше це свято асоціювалося з початком новорічним свят, адже відзначалося 13 грудня.

Тепер, з переходом України на новий церковний календар, День Андрія Первозванного відзначаємо в останній день осені - 30 листопада.

Історія свята

За легендою, Андрій народився на початку І століття в Галілеї, у родині рибалки. З юних років хлопчик проникся любов'ю до Бога та вирішив присвятити своє життя богослужінню. А почувши про прихід Месії, вирушив до Іоанна Предтечі, щоб стати його учнем.

Вважають, що Андрія першим  серед своїх учнів та апостолів покликав Ісус, тож Андрія після того назвали Первозванним. Життя Андрія було непростим, він сумлінно служив Богу та приніс християнство в язичницькі країни - за легендою, саме він приніс Євангеліє до сучасної України. Як і Ісус, Андрій був розіп'ятим на хресті, і тепер у День Андрія Первозванного вшановують пам'ять та жертовність апостола.Традиції свята

Свято також мало народну назву - Андрія зимового, через початок морозів,  та закінчення сільськогосподарських робіт.

Андріїв день - одна з найпопулярніших дат для ворожіння. Дівчата виходили на вулицю та запитували перехожих чоловіків про їхні імена. Вірили, що саме перше почуте ім'я співпадатиме з іменем майбутнього нареченого. Також під подушку клали шматок хліба та запрошували нареченого на частування перед сном, щоб він наснився.

Хлопці також влаштовували гуляння та своєрідні ворожіння - було заведено пекти великий корж під назвою "калита", який прикрашали родзинками та ягодами. Корж підвішували, а хлопці намагалися вкусити його, високо підстрибнувши - зробити це вважалося щасливою прикметою для майбутнього подружнього життя. Влаштовували застілля, вечорниці.Що не варто робити у це свято

Шити, вишивати, в'язати, робити важку домашню роботу

Кликати незнайомих чи малознайомих людей в гості

Влаштовувати пишне застілля

Що варто робити

Готувати вечерю з пісними стравами (адже триває Різдвяний піст)

Відвідувати церкву

Пекти випічку та пригощати нею рідних.

І ще про свята та добро - DZIDZIO заспівав із юною незрячою волонтеркою на її 10 день народження.

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона