-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Чи варто приймати вітамін D?

Чи варто приймати вітамін D?
20.07.2023
142
Для життя потрібні повітря, вода та їжа, яка в свою чергу містить білки, жири, вуглеводи та вітаміни. Також вони додатково продаються в аптеках чи на спеціальних сайтах. Що ж це таке?

Що таке вітаміни

Сам термін «вітаміни» походить від латинських vita — життя і амін — органічна речовина, що необхідні для життєдіяльності, але не продукується організмом в достатній кількості. Наприклад, більшість тварин синтезують аскорбінову кислоту, проте деякі - люди, мавпи, морські свинки, -втратили цей механізм, тому «аскорбінка» є для них вітаміном.

Організму людини необхідні 13 різних вітамінів, добові потреби яких коливаються від 0,01 до 100 мг. Натуральні продукти харчування багаті на вітаміни, хоча жоден окремо не може повністю задовольнити наші потреби. Деякі вітаміни, такі як K і H, синтезуються кишковою мікрофлорою, а вітамін D також утворюється в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання.

За що відповідає вітамін D

Вітамін D — це група речовин, які називаються кальциферолами. Вони забезпечують засвоєння кальцію і фосфору, які грають важливу роль в розмноження клітин, зміцненні кісток на судин, обмінних процесах, синтезі ряду гормонів.

Недостатність вітаміну D в ранньому віці може проявлятись рахітом у дітей. У дорослих брак цих речовин може викликати різні симптоми: ламкість кісток, судоми та слабкість в м'язах, швидку стомлюваність, депресію. Навіть такі начебто косметологічні проблеми, як випадіння волосся або збільшення ваги можуть бути наслідками браку вітаміну D.

Як визначити рівень вітамінів в організмі

Якщо ви погано почуваєтесь – варто не займатись самолікуванням, а звернутись до лікаря. Він, можливо, назначить вам аналізи на вітаміни - специфічне дослідження крові, яке можна зробити в більшості українських лабораторій. Результат дослідження матиме ваші дані та референтні значення, тобто «норму», тож ви побачите різницю на власні очі. Лікування має назначати лікар, але не варто чекати на «чарівну пігулку». Скоріш за все, доведеться змінити режим харчування та спосіб життя на більш здоровий.

Де міститься вітамін D

Вітаміни групи  D унікальні саме тим, що їх містить не лише їжа. Є три джерела:
  • Харчові продукти: молоко, сир, сметана, твердий сир, тунець, печінка тріски, яйця. Щоб дізнатися, чи в готових стравах міститься вітамін D, читайте склад на упаковці. Для немовлят найцінніше джерело вітамінів — материнське молоко.
  • Сонце. Синтез вітаміну в шкірі відбувається під впливом ультрафіолетових променів. Приймати сонячні ванни варто регулярно, але недовго, вранці чи в вечерні часи.  Перебування на активному сонці в час пік принесе більше шкоди, аніж користі.
  • Додатковий прийом вітаміну D таблетках, капсулах і сиропах. Це те, що має призначити лікар. Майте на увазі, що вітамін D – жиророзчинний, тож під час прийому не варто притримуватись дієти з низьким вмістом жирів.

Бажаємо вам смачного, вітамінного та яскравого літа!

Партнерський матеріал

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона