Щороку українці переводять годинники: восени - на стандартний час, який ще називають зимовим, навесні - на літній. Це звична процедура не лише для нас, а й для жителів ще майже 70 країн світу, метою якої є збереження електроенергії, а отже й дбання про навколишнє середовище.
Завжди знаходяться прихильники переходу, для яких він вже є звичним, та ті, хто вважають, що його давно пора відмінити. Адже поряд із плюсами , такими як оптимальне використання світлового дня, у переведення є суттєві мінуси. Зміна звичного режиму дня є великим стресом для організму, багато людей скаржаться на самопочуття після переходу. Тож шкоду від цієї практики багато людей вважають неспівставною із ймовірною економією. До того ж майже кожна людина має власний приклад того, як потрапила у незручну ситуацію, забувши про вчасне переведення годинника.
Поки що Україна не відмовилася від практики переходу на зимовий та літній час, тож скоро, вночі з 28 на 29 жовтня потрібно буде перевести годинники на стандартний час, тобто на годину назад.
Намагайтеся зробити перехід більш комфортним, вчасно лягайте спати та вставайте, а також не забудьте вже зараз налаштувати на телефоні нагадування про переведення годинників.