-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Раніше звучали

Різдво та святвечір: 12 страв, що мають бути на столі

Різдво та святвечір: 12 страв, що мають бути на столі
21.12.2023
84
Святвечір - особливий час, наповнений теплотою давніх різдвяних традицій. Цей вечір має збирати родину за  столом у святковому, піднесеному настрої. Святковий стіл – символ об'єднання та радості, де кожна страва не лише задовольняє гастрономічні бажання, але й несе у собі глибокий символічний зміст.

За традицією, страв на столі має бути 12 - хтось вважає, що ця цифра символізує дванадцятьох апостолів, а хтось - що це кількість місяців у році. Страви мають бути смачними, але пісними, адже цього дня ще триває різдвяний піст. Дізнавайтеся, які ж саме продукти та страви мають бути на столі у святвечір.

Кутя

Кутя є, мабуть, найважливішою різдвяною стравою. Пшениця, з якої роблять кутю, символізує поєднання світу живих та мертвих, мак є символом жертовності, горіхи -   Божої благодаті. У кутю також додають родзинки, сухофрукти, цукати та мед за смаком.

Пампушки або хліб

Хліб є символом життя, родючості. Найкращим вибором, звісно, є пампушки, хліб чи калачі, спечені вдома.

Узвар

Відвар із сухофруктів є обов'язковим різдвяним напоєм.  Він символізує подароване Богом життя.

Борщ

Зараз рідко частують борщем на Різдво, а от раніше пісний червоний борщ був традиційною стравою святвечора. Борщ є символом вдячності за перемогу добра над злом.Риба

Риба є символом християнства та віри. М'ясні страви в святвечір не дозволяються, а от риба може стояти на святковому столі. Це може бути оселедець, заливна чи запечена риба.

Мед

Мед є символом чистоти та благословення, він покращує здоров'я  та підсолоджує гіркі миті.

Голубці

Сама назва страви та корінь "голуб" означає мир - те, про що так мріє кожен українець. Голубці мають бути пісними, тож цього дня зазвичай робили голубці з овочами та грибами.Вареники

Ця традиційна українська страва у святвечір символізує єдність родини і злагоду в домі. Вареники можуть бути з різноманітними начинками, цю страву легко зробити пісною,

Горох

Доречними будуть страви з гороху, адже він є символом  єдності роду, а також відродження після важких часів.

Часник

Часник є символом очищення, він обов'язково мав бути на столі, щоб оберігати родину від усього злого, і його вживали для зміцнення здоров'я.

Пиріжки

Пиріжки є символом достатку та радості. Їх часто пекли напередодні Різдва - як солодкі. так і солоні.

Картопля

Страви з картоплі обов'язково були на святковому столі цього вечора: це могли бути деруни, картопляні зрази чи відварена картопля з олією та часником. Картопля символізує родючість землі та достаток родини.

Смачної куті та гарного святкування!

А щоб все заплановане на свята вдалось - читайте наш гороскоп на зиму.

Лайфстайл Мелодія FM: ще більше цікавого

👇 Зверніть увагу

👍 Приєднуйтесь до Мелодія FM!

📱 Слухайте зі смартфона